تغییر اندازه فونت:
 

اخبار

دور دوم سفر مدیر کل شیلات خوزستان به شهرستان ایذه / مجتمع پرورش ماهیان خاویاری در بخش سوسن ایذه احداث می شود
مهرداد محمدی دوست مدیرکل شیلات خوزستان با هدف شناسایی و بهره گیری از کلیه ظرفیت های آبزی پروری شهرستان ایذه و رفع موانع تولید از طرح های در حال احداث و فعال این منطقه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات خوزستان، در دور دوم سفر مدیرکل شیلات خوزستان به شهرستان ایذه در نیمه دوم سال جاری و بازدید میدانی به همراه فرماندار و مقامات محلی پیگیری واگذاری زمین به اداره کل شیلات خوزستان و تامین آب مورد نیاز جهت احداث مجتمع پرورش ماهیان خاویاری بخش سوسن و راه اندازی مزرعه تکثیر و پرورش زالو و احداث استخرهای دو منظوره آبزی پروری- کشاورزی در دستورکار شیلات استان قرار گرفت.

در بازدید از مناطق یادشده و ارزیابی مسائل و مشکلات موجود مقرر شد: ۲ الی ۳ منطقه به صورت پایلوت جهت ساخت استخر دو منظوره در نظر گرفته شود و با برگزاری دوره ای یک روزه توسط گروه ترویج اداره کل شیلات خوزستان برای متقاضیان و همچنین اخذ تسهیلات توسط بنیاد برکت برای احداث و تجهیز این استخرها و با نظارت اداره کل تا حصول نتیجه نهایی و همچنین شناسایی دیگر نقاط مستعد جهت توسعه طرح پیگیری شود.

براساس این گزارش، درخصوص رفع مشکلات احداث مزرعه تکثیر و پرورش زالو نیز این موضوع از سوی بانک کشاورزی و فرمانداری شهرستان در صورت نیاز به تغییر طرح توجیهی و امکان راه اندازی دنبال می شود.

در ادامه مسائل و مشکلات مزرعه پرورش ماهی سردابی روستای شیمن بخش سوسن ایذه مورد بررسی قرار گرفت و مدیر کل شیلات استان و معاون فرماندار شهرستان ایذه نسبت به رفع مشکلات مورد نظر در رابطه با اخذ تسهیلات، بررسی مشکل حق آبه و سهمیه گازوئیل مورد نیاز قول مساعد دادند.

تصاویر مرتبط

۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۱۲:۵۲
تعداد کلیک: ۵۷

برچسب : شیلات

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده : *
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500