تغییر اندازه فونت:
 

اخبار

توقیف 27 فروند شناور به اتهام صید غیر مجاز در صیدگاه های خوزستان
سرپرست یگان حفاظت از منابع آبزیان شیلات خوزستان از توقیف 27 فروند شناور صیادی فاقد هویت به اتهام صید غیر مجاز به روش های ترال و لنگری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات خوزستان، کامران شریفی با اشاره به آخرین عملیات دریایی نیروهای یگان در سال جاری، گفت: در راستای حفاظت موثر از صیدگاه ها و زیستگاه های آبزیان دریایی استان، سه پایگاه حفاظت منابع چوئبده آبادان، سجافی هندیجان و ماهشهر ضمن انجام گشت دریایی مقابله با تخلفات صید در حوزه استحفاظی تعداد ۲۷ فروند شناور صیادی و فاقد هویت را به اتهام صید غیر مجاز به روش های ترال و لنگری، توقیف نمودند.

وی افزود: در جریان بازرسی از شناورهای یاد شده، تعداد ۱۲ دستگاه ترال، ۴۰ طاقه تور، ۵۷ عدد لنگر و مقدار تقریبی 2 هزار و 860 کیلوگرم انواع محصولات آبزی کشف و ضبط شد.

شریفی ادامه داد: پرونده های تخلفات صیادی جهت سیر مراحل قانونی تشکیل و آماده معرفی به مراجع قضایی و کمیسیون های رسیدگی به تخلفات صیادی سه شهرستان آبادان، ماهشهر و هندیجان است.

سرپرست یگان حفاظت از منابع آبزیان شیلات خوزستان یادآور شد: با آغاز صید ماهی حلواسفید(زبیدی) به منظور حفاظت از این گونه با ارزش اقتصادی و در معرض خطر  برخورد قاطع با شناورها و روش های صید غیر مجاز ( لنگری)  در صیدگاه های استان خوزستان در دستور کار یگان حفاظت از منابع استان قرار گرفته است تا در این راستا ضمن جلوگیری از صید بی رویه، فضای فعالیت صیادان غیرمجاز و سودجو  ناامن شود.

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۲۲:۰۰
تعداد کلیک: ۷۳

برچسب : شیلات

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده : *
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500