تغییر اندازه فونت:
 

اخبار

پرورش ماهیان دریایی در قفس در خوزستان کلید خورد
رئیس گروه پرورش ماهی در قفس شیلات خوزستان، از شروع پرورش ماهیان دریایی در قفس برای نخستین بار در استان خوزستان خبر داد.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل شیلات خوزستان، کامبیز شهنی عباس زاده در این رابطه بیان کرد: مطالعات اجرایی پرورش ماهیان دریایی در قفس استان خوزستان توسط شرکت مشاور و در قالب سند توسعه شیلات استان در سال ۹۸ به پایان رسید.

وی افزود: طی این مطالعه یک پهنه با ظرفیت حدود ۶ هزار تن برای پرورش ماهیان دریایی در قفس و در منطقه بحرکان هندیجان شناسایی و مشخص شده است.

شهنی عباس زاده، ادامه داد: پس از اخذ مجوزهای لازم از سوی سازمان دریانوردی و سازمان محیط‌زیست و به تبع آن ادارات کل استانی، تاکنون متقاضیان و سرمایه گذاران زیادی برای پرورش ماهی اعلام آمادگی نموده اند.

وی یادآور شد: اولین متقاضی طرح پرورش ماهی در قفس در سال ۱۴۰۱ موفق به اخذ پروانه بهره برداری  و تاسیس مزرعه ۵۰۰ تنی شد.

 رئیس گروه پرورش ماهی در قفس شیلات استان در ادامه تصریح کرد: فاز اول اجرای این طرح امسال با ۲۵ هزار قطعه بچه ماهی دریایی آغاز به کار خواهد کرد و امروز ۱۰ هزار قطعه بچه ماهی دریایی به درون قفس منتقل شد و در روزهای آینده ۱۵ هزار قطعه بچه ماهی دیگر نیز ذخیره سازی می شوند.

شهنی عباس زاده، با بیان اینکه هم اکنون ۲ متقاضی پرورش ماهی در قفس در هندیجان به دنبال گرفتن تسهیلات هستند ابراز امیدواری کرد: با حل مشکلات مربوط به اخذ تسهیلات تا پایان سال این مزارع پرورشی نیز وارد چرخه تولید خواهند شد.

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۱:۲۶
تعداد کلیک: ۲۶۴

برچسب : شیلات

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده : *
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500