تغییر اندازه فونت:
 

اخبار

براساس دستورالعمل ابلاغی هیات دولت ؛ افزایش قدرت موتور قایق های صیادی در خوزستان اجرایی می شود
مدیر کل شیلات خوزستان از اجرایی شدن دستورالعمل ابلاغی هیات دولت مبنی بر افزایش قدرت موتور قایق های صیادی در خوزستان از 48 اسب بخار به 165 اسب بخار و تغییر سوخت این شناورها از بنزینی به گازوئیلی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات خوزستان، مرتضی سوری در حاشیه دومین نشست شورای راهبری توسعه شیلات استان ضمن اشاره به پیگیری مصوبات پیشین ستاد یکی از موضوعات اولویت دار این نشست را تسریع در پیشبرد روند تکمیل زیرساخت های پروژه های شیلاتی مجتمع خاویاری شوهان دزفول و فاز 2 مجتمع پرورش ماهیان گرمابی آزادگان شهرستان کارون عنوان کرد و افزود: با توجه به گذشت 7 سال از شروع به کار پروژه خاویاری دزفول که در زمینی به مساحت حدود 50 هکتار در حال احداث است، در خصوص تخصیص آب مورد نیاز و عقد قرارداد اجاره اراضی مجتمع مذکور تصمیمات لازم اتخاذ شد.

وی افزود: از دیگر موضوعات این جلسه تکمیل آسفالت جاده دسترسی و برق رسانی مجتمع پرورش ماهی گرمابی آزادگان کارون بود که در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل شیلات خوزستان با اشاره به وجود ظرفیت ها و شرایط اقلیمی متنوع و مناسب برای تکثیر و پرورش انواع آبزیان در استان خوزستان خواستار تسهیل در صدور مجوزهای زیست محیطی با هدف ایجاد تنوع در گونه های پرورشی استان به منظور تثبیت و ارتقا جایگاه صادراتی و رقابت پذیرتر کردن تولیدات شیلاتی در بازارهای جهانی و افزایش درآمد تولید کنندگان شد.

سوری مهمترین اقدامات شیلات در راستای حفاظت از ذخایر ارزشمند آبزیان دریایی در صیدگاه های استان را رهاسازی بچه ماهی در دریا، استقرار بیش از 2 هزار سازه زیستگاه مصنوعی، اعمال دریابست، ممنوعیت صید ماهی حلوا سفید و شوریده در زمان پیک تخم ریزی و سایر گونه های در معرض خطر برشمرد.

وی به لزوم همکاری کشورهای همسایه بر اساس کنوانسیون های بین المللی به منظور ساماندهی فعالیت های صیادی و بهسازی ذخایر آبزیان در مرزهای آبی و ذخایر آبزی مشترک اشاره کرد و ادامه داد: حفاظت و بهره برداری از منابع آبزی تحت حاکمیت نیازمند یک عزم ملی است.

سوری در خصوص تامین سوخت شناورهای صیادی نیز بیان کرد: مطابق دستورالعمل ابلاغی هیات دولت افزایش قدرت موتور قایق های صیادی از 48 اسب بخار به 165 اسب بخار و تغییر سوخت این شناورها از بنزینی به گازوئیلی اجرایی می شود.

مدیرکل شیلات خوزستان در ادامه گفت: استان خوزستان در حال حاضر رتبه دوم کشور به لحاظ تولید آبزیان را دارد و فرصت های سرمایه گذاری و برنامه تحولی شیلات استان با توجه به ظرفیتها و استعدادهای کم نظیر شیلاتی در استان تدوین شده است و در کارگروه هایی تخصصی چالش های موجود در مسیر توسعه شیلات استان شناسایی و مورد پیگیری جدی قرار خواهند گرفت.

تصاویر مرتبط

۲۳ اسفند ۱۴۰۲ ۲۲:۵۴
تعداد کلیک: ۱۷۱

برچسب : شیلات

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده : *
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500