تغییر اندازه فونت:
 

اخبار

تاکید مدیرکل شیلات خوزستان برلزوم تامین آب مورد نیاز پرورش دهندگان آبزیان استان خوزستان
خون میرزایی در دومین جلسه ی ستاد خشکسالی استان که امروز( چهارشنبه 18 بهمن 1396) به ریاست استاندارخوزستان برگزار شد، با تاکید برضرورت تامین آب برای مزارع پرورش ماهی استان ، افزود: مزارع پرورش ماهی استان، فقط یک دوره در سال پرورش می دهند و اکنون که فصل فروش ماهی است نیز حدود ۲۰ درصد از مزارع ، برای تداوم پرورش درسال آینده، بچه ماهی ذخیره سازی کرده اند.
خون میرزایی در دومین جلسه ی  ستاد خشکسالی استان که امروز( چهارشنبه 18 بهمن 1396) به ریاست استاندارخوزستان برگزار شد،  با تاکید برضرورت تامین آب برای مزارع پرورش ماهی استان ، افزود: مزارع پرورش ماهی استان، فقط  یک دوره در سال پرورش می دهند و اکنون که فصل فروش ماهی است  نیز حدود ۲۰ درصد از مزارع ، برای تداوم پرورش درسال آینده، بچه ماهی ذخیره سازی کرده اند.
مدیرکل شیلات خوزستان افزود: صنعت پرورش ماهی در استان، گردش مالی بالایی دارد، ولی در عین حال، پرورش دهندگان، بدهی جاری بالایی به سیستم بانکی دارند. 
وی با اشاره به نقش بسزای مجتمع های پرورش ماهی در کاهش کانون های ریزگرد، اظهار داشت: بسیاری از مزارع پرورش ماهی استان؛ بویژه مجتمع پرورش ماهی آزادگان شهرستان کارون در مجاورت کانون های فوق حاد ریزگرد هستند و مستعد تبدیل به کانون ریزگردی هستند. مجموع این عوامل، ضرورت تامین آب برای پرورش ماهی در سال آینده را گوشزد می کند و نباید بدون بررسی کارشناسی دقیق و همه جانبه، سهمیه آب مزارع پرورش ماهی را در سال آینده قطع کرد. البته برداشت آب متناسب با تخصیص، مکانیزاسیون مزارع و افزایش بهره‌ وری و استفاده بهینه از منابع آب، از برنامه‌های اداره کل شیلات در رویارویی با خشکسالی است. 
در ادامه ی جلسه ستاد خشکسالی ، خون میرزایی با تاکید برحمایت از صنعت شیلات و پرورش دهندگان آبزیان در استان خوزستان ، بر لزوم استمهال بدهی های بانکی پرورش دهندگان، پرداخت خسارت عدم  پرورش و نکاشت، اختصاص تسهیلات کم بهره بویژه برای مکانیزه کردن مزارع پرورشی با هدف کاهش آسیب به صنعت آبزی پروری در سال آینده، تاکید کرد.
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۱۹
تعداد کلیک: ۴۱۸

برچسب : شیلات

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده : *
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500