تغییر اندازه فونت:
 

اخبار

هشدار مدیرکل شیلات خوزستان: درصورت اجرایی شدن نامه‌ی وزارت نیرو، مبنی بر خودداری از تخصیص آب برای فعالیت‌های شیلاتی، علاوه بر خسارت سنگین به سرمایه‌گذاران، تولیدکنندگان و کارآفرینان حوزه‌ی آبزی‌پروری، ۱۵ هزار خوزستانی بیکار می‌شوند!
خون‌میرزایی گفت: خوزستان در سال ۹۶ با تولید نزدیک به ۷۰ هزار تن انواع تولیدات آبزی‌پروری، رتبه نخست پرورش ماهیان گرمابی و رتبه دوم آبزی پروری را در کشور دارد و حدود 14 تا 15 هزار نفر در این بخش اشتغال دارند. بنابراین، حفظ تولید و اشتغال ایجاد شده در این حوزه، بایستی در دستور کار همه‌ی دستگاه‌های اجرایی باشد. البته در این راه، جلسات فنی و کارشناسی با اتحادیه‌های پرورش ماهی و دستگاه‌های ذیربط؛ ذیل شورای اشتغال استان، ستاد رفع موانع تولید و نیز ستاد مدیریت بحران استان در حال انجام است.
🔸وی افزود من امیدوار هستم که بتوان از تهدید خشکسالی، فرصتی برای بهینه‌سازی مصرف آب در همه‌ی زمینه‌ها خلق کرد و فعالیت آبزی پروری در استان نیز تداوم یابد. باید یادآوری نمود، که آبزی‌پروری، به مفهوم مصطلح آن، آب چندانی مصرف نمی‌کند و آب مورد استفاده، مجددا به آبهای جاری و زیرزمینی باز می‌گردد و با خودپالایی در بستر رودخانه، قابلیت استفاده مجدد می‌یابد. ازسوی دیگر، آبزی‌پروران با سرمایه‌گذاری زیرساختی وسیع خود، سهم چشمگیری در تولید و اشتغال استان دارند، اقساط تسهیلات خود را به نظام بانکی بدهکار هستند، مزارع آنها هزینه‌ی نگهداری قابل توجهی دارد، و جایگاه برجسته‌ای در تولید پروتئین کشور دارند. ضمن آنکه آب هدایت شده به کانون‌ فوق بحرانی ریزگرد جنوب شرق اهواز، تاکنون به صورت داوطلبانه از حقابه مجتمع پرورش ماهی آزادگان شهرستان کارون تامین شده است و همکاری پرورش دهندگان در این زمینه شایسته‌ی تقدیر است. 

🔸مدیرکل شیلات در ادامه عنوان کرد: هر تصمیمی در زمینه‌ی فعالیت آبزی‌پروری یا ممنوعیت آن، بایستی کارشناسی، سنجیده و جامع باشد. امیدوارم در ماه‌های آینده شاهد بارندگی مناسبی در سطح استان باشیم و نگرانی سازمان آب و برق استان در این زمینه نیز مرتفع گردد.

۴ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۲۹
تعداد کلیک: ۴۲۵

برچسب : عمومی

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده : *
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500