تغییر اندازه فونت:
 

اخبار

سند توسعه شیلات خوزستان شهریور ماه رونمایی می شود
به گزارش روابط عمومی شیلات خوزستان: ظهر امروز چهارشنبه در آئین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک کمیته امداد و اداره کل شیلات خوزستان، اظهار کرد: این تفاهم نامه با هدف رفع محرومیت از چهره خوزستان و توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر و کم برخوردار استان امضا شد. وی افزود: اشتغال در صنعت آبزی‌پروری یکی از پایدارترین انواع مشاغل است.

به گزارش روابط عمومی شیلات خوزستان: غلامرضا افتخاری نسب ظهر امروز چهارشنبه در آئین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک کمیته امداد و اداره کل شیلات خوزستان، اظهار کرد: این تفاهم نامه با هدف رفع محرومیت از چهره خوزستان و توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر و کم برخوردار استان امضا شد.
وی افزود: اشتغال در صنعت آبزی‌پروری یکی از پایدارترین انواع مشاغل است.
سرپرست  شیلات خوزستان تصریح کرد: تعهدی که برای ما است آموزش به مددجویان کمیته امداد و تأمین آبزیان برای آنها است.
افتخاری نسبت گفت: در آینده نزدیک دو شهر استان را به عنوان جامعه هدف در قالب اقتصاد مقاومتی معرفی می‌کنیم تا بتوانیم گامی را در جهت ایجاد اشتغال و رفع بیکاری برای مددجویان کمیته امداد برداریم.
وی، درباره نوع آبزیان مورد استفاده در این طرح توضیح داد: ماهیان و آبزیان مورد استفاده در این طرح براساس اقلیم استان انتخاب شده است.
مدیرکل شیلات خوزستان گفت: عمده آبزیانی که برای پرورش در خوزستان به صرفه، اقتصادی و سودآور است، کپور ماهیان و هامور است که ارزش غذایی بالایی دارد.
وی افزود: مطالعات این کار توسط یکی از بهترین مشاوران صنعت آبزی پروری انجام شده است.
افتخاری نسبت بیان کرد: سند توسعه صنعت شیلات و آبزیان خوزستان در دست مطالعه و تدوین است و تا پایان تابستان به ما تحویل داده می‌شود.
مدیرکل شیلات خوزستان گفت: تمام ظرفیت‌های شیلات و آبزی پروری استان و دغدغه‌های کمبود آب و محیط زیست را در نظر گرفتن است.
وی یادآور شد: با توجه به کمبود آب شیرین رویکرد شیلات استان استفاده از آب‌های نامتعارف نظیر زهاب و پساب‌ها است.

۲۶ تیر ۱۳۹۸ ۲۰:۴۶
تعداد کلیک: ۱۵۶

برچسب : شیلات

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده : *
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500