تغییر اندازه فونت:
 

اخبار

صادرات بیش از ۱۶ هزار تن ماهی و میگو به آنسوی مرز‌ها
رئیس گروه پایش صنایع شیلاتی و توسعه بازار اداره کل شیلات خوزستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۶ هزار تن ماهی و میگو به آنسوی مرز‌ها صادر شده است.

رئیس گروه پایش صنایع شیلاتی و توسعه بازار اداره کل شیلات خوزستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۶ هزار تن ماهی و میگو به آنسوی مرز‌ها صادر شده است.

 

نبی الله لجم اورک باقری رئیس گروه پایش صنایع شیلاتی و توسعه بازار اداره کل شیلات استان خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، درخصوص میزان صادرات آبزیان از استان به آنسوی مرز‌ها گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، بیش از ۱۶ هزار تن انواع ماهی و میگو شامل؛ ۳ هزار و ۳۱۳ تن ماهیان دریایی، ۱۲ هزار و ۱۹۴ تن ماهیان پرورشی و ۵۰۰ تن میگو به خارج از کشور صادر شده است.

 

او افزود: این میزان ماهی و میگو به کشور‌های کویت، عراق، تایلند و ترکیه صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال با ۲ هزار تن افزایش، ۱۵ درصد رشد نشان می‌دهد.

 

لجم اورک باقری درخصوص واردات آبزیان از استان‌های همجوار به خوزستان اظهار داشت: ماهیان در یایی، ماهیان پرورشی و میگو از استان‌های بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، لرستان، بوشهر انجام می‌شود.

 

این مقام مسئول ادامه داد: ماهیان گرم آبی، ماهیان سرد آبی، میگو، ماهیان دریایی (سی باس) در مجتمع‌های پرورش ماهی فعال در استان تولید می‌شود.

 

به گفته رئیس گروه پایش صنایع شیلاتی و توسعه بازار اداره کل شیلات خوزستان صادرات آبزیان از استان به سایر کشورها، در مدت مذکور ۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار ارزآوری داشته است.

 

صدور ۵ مجوز احداث بازار عرضه آبزیان

این مقام مسئول به صدور ۵ مجوز احداث بازار عرضه آبزیان در سطح استان خوزستان اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر یکی از این بازار‌ها با پیشرفت فیزیکی حدود ۳۰ درصد در شهرستان باوی در حال اجرا است.

 

منبع /باشگاه خبرنگاران جوان خوزستان 

 

 

۲۲ دی ۱۳۹۸ ۲۰:۳۱
تعداد کلیک: ۱۱۳

برچسب : شیلات

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده : *
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500