تغییر اندازه فونت:
 

اخبار

معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد: توسعه طرح های اشتغال زای پایدار شیلاتی برای‌ ماهشهری ها
رییس سازمان شیلات ایران از ایجاد و توسعه طرح هایی با هدف اشتغال پایدار برای بومیان بندرماهشهر در سطوح مختلف با پشتیبانی صنعت خبر داد.

🔶رییس سازمان شیلات ایران از ایجاد و توسعه طرح هایی با هدف اشتغال پایدار برای بومیان بندرماهشهر در سطوح مختلف با پشتیبانی صنعت خبر داد.
🔶 به گزارش روابط عمومی  شیلات خوزستان،  نبی‌ اله خون میززایی در نشست بررسی‌ توسعه  طرح های شیلات که با حضور سرپرست شیلات استان خوزستان، فرماندار بندرماهشهر و جمعی از مسئولین محلی و کشوری در ماهشهر برگزار شد اظهار کرد:  با توجه به ساحلی بودن شهرستان ماهشهر،  این شهرستان ظرفیت های شیلاتی بسیار زیاد دارد.
خون میززایی گفت: فعالیت های آبزی پروری که در استان خوزستان و استان بوشهر انجام شده، اطمینان از یک تجربه موفق را جهت اجرا در شهرستان بندرماهشهر به ما می دهد.
🔶معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: بسته های پیشنهادی مختلفی را برای فعالیت های غیرصنعتی شامل آبزی پروری و حفظ اشتغال جامعه صیادی برای شهرستان بندرماهشهر طراحی کردیم که با پشتیبانی های اعتباری و تسهیلاتی که از جانب صنایع شهرستان خواهد شد، این طرح ها به مرحله اجرا خواهد رسید.
وی افزود: هدف اصلی این طرح ها، اشتغال پایدار برای بومیان در سطوح مشاغل خانگی، مشاغل خرد و سرمایه گزاری برای مشاغل کلان و بلند مدت است.
🔶خون میرزایی در خصوص برنامه های سازمان شیلات برای رفع مشکلات جامعه صیادی شهرستان گفت: تکمیل اسکله  بندرامام خمینی(ره) یکی از دغدغه های اصلی صیادان بود که با کمک فرماندار بندرماهشهر و استاندار خوزستان کار تکمیل آن ادامه خواهد یافت.
خون میرزایی عدم لایروبی اسکله ها را دغدغه دیگر صیادان برشمرد و گفت: لایروبی این اسکله ها در دستور کار است و کار را از طریق سازمان بنادر و کشتیرانی پیگیری خواهیم کرد.
🔶رییس سازمان شیلات کشور گفت: با توجه به محدودیت ذخایر دریا ، شیلات هیچ برنامه ای برای صدور مجوز صید ندارد و بیشترین تمرکز برای استفاده بهینه از سواحل دریا و حرکت به سمت آبزی پروری دریا و خشکی است.
 وی، در خصوص مشکل سوخت شناورهای صیادی اظهار داشت: با توافق نهایی که با وزارت نفت صورت گرفت، فرآیند به استان ها ابلاغ شده و همکاران صیاد باید از طریق اتحادیه، در سامانه پیش بینی شده ثبت نام کرده و حواله های سوخت خود را از این طریق دریافت نمایند.
فتح اله ابوعلی، مدیرکل شیلات خوزستان نیز در خصوص این نشست گفت: با توجه به ظرفیت های استان خوزستان و شهرستان بندرماهشهر در زمینه شیلات، طرح هایی با محوریت شیلات برای ایجاد اشتغال های کوتاه مدت که به سرعت به بهره برداری برسند و اشتغال های میان مدت و بلند مدت ارایه شد.

وی ادامه داد: این برنامه ها با توجه به استعداد ها و ظرفیت های شهرستان پیش بینی شده است. این طرح ها  در دو زمینه ی اشتغال خانگی و اشتغال صنعتی برنامه ریزی شده است.

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۸:۴۷
تعداد کلیک: ۸۶

برچسب : شیلات

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده : *
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500