تغییر اندازه فونت:
 

اخبار

تاکید مدیرکل شیلات خوزستان به بازسازی ذخایر دریایی
به گزارش روابط عمومی شیلات خوزستان: جلسه مشترک ویدیو کنفرانسی سازمان شیلات ایران درزمینه بازسازی ذخایر آبزیان با حضور استان های فعال شیلاتی کشور امروز صبح برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شیلات خوزستان ، در این جلسه که به ریاست دکتر ناصر کرمی راد مدیر کل دفتر بازسازی ذخایر آبزیان سازمان شیلات ایران در راستای اجرای مصوبات ستاد مبارزه با شیوع ویروس کرونابصورت ویدئوکنفراسی برگزارشد، استان های فعال شیلاتی از جمله خوزستان نیز به بیان گزارش عملکرد تولید وتکثیر آبزیان ، چالش ها و برنامه های پیش روی خود در زمینه بازسازی ذخایر آبزیان پرداختند .

معاونت آبزی پروری شیلات خوزستان اظهار کرد: خوزستان سهم برجسته‌ای در توسعه آبزی پروری دارد و به علت بارندگی‌های بسیار خوب انتهای سال ۹۷ و ابتدای سال ۹۸، در حوزه تولید و پرورش ماهیان گرمابی رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است .

کوروش میرزایی تصریح کرد: در فصل تابستان که اکثر صنایع استان به لحاظ اقتصادی شاید دچار معضلاتی باشند که تاثیراتی درکاهش بهره وری آنها به دنبال داشته باشد، پرورش ماهیان گرمابی از دستاوردهای مهم شیلات خوزستان است .

مدیر کل شیلات خوزستان نیز در این جلسه گفت : برنامه ریزی کلانی برای استفاده مناسب از ظرفیت های جوامع روستایی، آبگیرها و منابع آبی صورت می گیرد .

فتح اله ابوعلی، از تدارک‌ برنامه های خوبی برای تقویت ذخایر آبزیان در آبهای داخلی و تالاب ها و دریاچه پشت سد ها خبر داد.

ابوعلی افزود: پیشنهاد ما این است که به موضوع بازسازی ذخایر دریایی اهمیت بیشتری داده شود.

وی خاطر نشان کرد: درسال پیش رو که جهش تولید نامگذاری شده با توجه به نزولات خوب آسمانی و حضور نیروهای مجرب و مولدین خوب در مراکز تکثیر امیدواریم بتوانیم تولید چشمگیری در بخش شیلات داشته باشیم که البته حل مشکلات شیلات خوزستان اعم از تامین اعتبارات لازم و معرفی نیروهای جوان به جای بازنشستگان در تحقق این هدف اثر گذار است .

۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۲۲:۵۵
تعداد کلیک: ۱۲۴

برچسب : شیلات

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده : *
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500