تغییر اندازه فونت:
 

اخبار

مدیر کل شیلات خوزستان : تامین حقابه تالاب ها شرط بازسازی ذخایر آبزیان
مدیر کل شیلات خوزستان، مهم ترین مشکل عملیات بازسازی ذخایر آبزیان را بحث تامین حقابه تالاب ها عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی شیلات خوزستان، نماینده مردم دشت آزادگان و مدیرکل شیلات خوزستان به همراه فرماندار دشت آزادگان و مسئولان محلی از مرکز تکثیر ماهیان بومی سوسنگرد بازدید کردند و در ادامه جلسه بررسی مشکلات این مرکز نیز تشکیل شد.

فتح اله ابوعلی در حاشیه این جلسه، گفت: مرکز تکثیر ماهیان بومی سوسنگرد با چنگ و دندان فعال نگه داشته شده است در حالی که هیچ گونه اعتباری جهت تامین مایحتاج ضروری این مرکز اختصاص داده نشده است و بحث واگذاری و جابه جایی این مرکز نیز مطرح شده است.

ابوعلی بیان کرد: شهرستان دشت آزادگان با توجه به ظرفیت های بالقوه می تواند به عنوان یکی از قطب های شیلاتی استان نقش موثری در رونق معیشت مردم و ایجاد فرصت های شغلی منطقه داشته باشد.

وی با اشاره به پروژه یکهزار هکتاری شهرستان هویزه که مدت هاست مغفول مانده است خاطرنشان کرد: مشکل اصلی ما در این خصوص منبع تامین آب است که این مسئله نیز در حال پیگیری است.

مدیر کل شیلات خوزستان در ادامه افزود: مهم ترین مشکل ما در عملیات رهاسازی بچه ماهیان بحث حقابه تالاب هاست و اگر حقابه تالاب وجود داشته باشد، با همکاری محیط زیست می توان در توسعه آبزی پروری نقش ارزنده ای ایفا کرد.

ابوعلی، اذعان داشت: استفاده از روش های پرورش متراکم به صورت مجتمع و تلفیقی در زمین های زراعی که آب دائم دارند و همچنین توسعه آبزی پروری خانگی نیز  برای آبزی پروری پیشنهاد می شود و با سرمایه گذاری بر روی مجتمع های متراکم به بهره وری بالاتری خواهیم رسید.

وی در پایان با اشاره به مصوبه شورای حفاظت کیفی رودخانه کارون، در سال گذشته گفت: پرورش متراکم ماهیان در کرخه و دز نیز امکان پذیر شده است.

۱۰ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۰۰
تعداد کلیک: ۱۷۱

برچسب : شیلات

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده : *
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500