تغییر اندازه فونت:
 

اخبار

تاکید مدیر کل شیلات خوزستان بر توسعه صنعت صید و صیادی آبادان و خرمشهر
مدیر کل شیلات خوزستان، صنعت صید و صیادی را در شهرستان های ساحلی آبادان و خرمشهر، حائز اهمیت خواند و تاکید کرد: به همین منظور درصدد به کارگیری تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های منطقه در راستای اشتغالزایی، رونق و توسعه این صنعت هستیم.

به گزارش روابط عمومی شیلات خوزستان، فتح اله ابوعلی، با اشاره به اقدامات انجام شده برای تکمیل و به روزرسانی تاسیسات و بنادرصیادی در این شهرستان ها اظهار داشت: در حال حاضر ۳ بندر صیادی در آبادان و یک بندر صیادی در شهرستان خرمشهر در حال فعالیت هستند؛ همچنین پروژه ملی، بندرصیادی آبادان نیز در دست اجرا است.

وی ادامه داد: روند احداث بندرصیادی آبادان، با مساحت حدود 5 هکتار از  سال 89 و بیش از یک دهه آغاز شده است که فاز اول این طرح با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال بهره برداری است و مراحل تکمیلی نیز در حال انجام است.

به گفته ابوعلی، این بندرصیادی، ظرفیت پهلوگیری120 فروند لنج صیادی را خواهد داشت و حفظ اشتغال 3 هزار و 800 نفر را فراهم می کند.

مدیر کل شیلات خوزستان، به اختصاص 150 میلیارد ریال به منظور تکمیل بخش زیادی از این پروژه در لایحه بودجه سال جاری، اشاره نمود و گفت: پیش بینی می کنیم سال 1403روند ساخت این طرح تکمیل شود.

وی یادآور شد: برای توسعه بنادر صیادی در این شهرستان ها، نیز با توجه به شرایط سخت صیادان در شهرستان خرمشهر، در جزیره مینوشهر یک بندر صیادی جایگزین در نظر گرفته شده است که مطالعات رو به اتمام است و در نیمه دوم سال جاری وارد عملیات اجرایی این طرح خواهیم شد.

ابوعلی، در رابطه با مختصات فیزیکی طرح ملی بندر صیادی مینوشهر گفت: مساحت این طرح حدود یک هکتار برنامه ریزی شده است و میزان سرمایه گذاری در این طرح ، یک هزار میلیاردریال پیش بینی شده است. 

مدیر کل شیلات خوزستان در پایان، مزایای عمده احداث این بندر صیادی جدید را حفظ اشتغال برای یک هزار و 500 نفر، کم شدن فاصله 50 کیلومتری صیادان خرمشهری تا دریا‌، حل شدن مشکل تورهای عرضی در رودخانه کارون و فعال شدن صنایع جانبی و گردشگری در منطقه برشمرد.

۸ شهریور ۱۴۰۰ ۱۹:۰۰
تعداد کلیک: ۲۱۲

برچسب : شیلات

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده : *
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500