تغییر اندازه فونت:
 

اخبار

مدیر کل شیلات خوزستان : باید بیمه درآمد در شیلات لحاظ شود
مدیر کل شیلات خوزستان یکی از دغدغه های دیرینه صیادان را بحث حمایت های بیمه ای و تسهیلاتی خواند و گفت: در حال حاضر، صیادان از حمایت های شغلی و رفاهی کمی برخوردار هستند.

به گزارش روابط عمومی شیلات خوزستان، اکبر فاضلیان دهکردی، سرپرست منطقه 12 بیمه دانا در کشور، به همراه هیاتی با هدف افزایش تعاملات سازمانی و رفع برخی موانع در مسیر پوشش های بیمه ای حوزه شیلات، با مدیر کل شیلات استان، دیدار و گفتگو کرد.

ابوعلی، در این جلسه، با اشاره به جایگاه نخست آبزی پروری استان خوزستان در کشور، به بیان ظرفیت ها و پتانسیل های شیلات خوزستان از جمله مجتمع ها و طرح های شیلاتی فعال و در حال احداث  در سراسر استان پرداخت.

وی، با بیان اینکه در چند سال اخیر، تولیدات آبزی پروری افزایش چشمگیری داشته است و در آینده رشد تولیدات، 2 برابر میزان فعلی پیش بینی شده است.

مدیر کل شیلات خوزستان افزود: صنعت شیلات بسیار گسترده است و حوزه صید و صیادی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ابوعلی، یکی از دغدغه های دیرینه صیادان را بحث حمایت های بیمه ای و تسهیلاتی خواند و گفت: در حال حاضر، صیادان در حمایت های رفاهی و بیمه ای مشکل دارند و "بعضا" به مثابه یک کارگر روزمزد با آن ها برخورد می شود.

وی خاطرنشان کرد: صیادان جزو اقشار کم‌درآمد جامعه هستند که روزی هر روز خود را، از دریا می‌گیرند و زمانی که قرار باشد برای مدت طولانی صیدی نداشته باشند و به دریا نروند، قادر به تامین هزینه‌های خود نیز نخواهند بود.

مدیر کل شیلات خوزستان یادآور شد: افزایش تورم و نبود چتر حمایتی شرایط سختی را برای صیادان ایجاد کرده است.

ابوعلی، با بیان اینکه شغل صیادی یک حرفه پر مخاطره است و صیاد به دریا می رود در حالی که نمی داند چیزی عایدش می شود یا خیر گفت: جامعه صیادی، هر ساله با حوادث غیر قابل پیش بینی بسیاری مواجه می شوند این مسئله ضرورت وجود پوشش های بیمه ای را دوچندان کرده است. 

وی، بیمه عوامل اجرایی تولید را مهم دانست و همچنین خواستار اتخاذ بیمه درآمد (محصول نهایی آبزی پروری)، صنایع جانبی و تاسیسات شیلاتی از سوی سازمان های بیمه گر به منظور اشتغال پایدار و امنیت خاطر بهره برداران و صیادان شد.

گفتنی است، معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان، رییس امور اداری، رفاه و پشتیبانی این اداره کل نیز در این جلسه به بیان نقطه نظرات و راهکارهای پیشنهادی پرداختند.

۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۸
تعداد کلیک: ۱۹۴

برچسب : شیلات

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده : *
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500