تغییر اندازه فونت:
 

اخبار

رئیس گروه توسعه آبزیان آبهای داخلی شیلات خوزستان مطرح کرد ؛ ضرورت بازنگری در برخی قوانین به منظور اصلاح الگوی مصرف آب
رئیس گروه توسعه آبزیان آبهای داخلی اداره کل شیلات خوزستان و مدرس دوره های مدیریت کم آبی بیان کرد: با توجه به کمبود منابع آبی و برای رشد و توسعه صنعت آبزی پروری به منظور اصلاح الگوی مصرف آب در برخی قوانین باید بازنگری شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات خوزستان، سعید دغاغله در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی- ترویجی در شهرستان کارون گفت: در راستای سلسله جلسات مدیریت کم آبی که توسط اداره کل شیلات در شهرستان های مختلف برگزار می شود این کارگاه با حضور رئیس اداره شیلات شهرستان کارون، رئیس اتحادیه فاز یک مجتمع پرورش ماهیان گرمابی آزادگان کارون و جمعی از بهره برداران برگزار شد.

وی موضوعات اصلی مطرح شده در این کارگاه را پیامدهای کم آبی، نیاز به اصلاح برخی قوانین برای افزایش بهره وری آب، ایجاد انگیزه برای پرورش دهندگان به منظور اصلاح الگوی مصرف آب عنوان کرد. 

رئیس گروه توسعه آبزیان آبهای داخلی اداره کل شیلات خوزستان روش های مهم و اصلی در بحث کاهش مصرف آب در حوزه آبزی پروری را استفاده از فیش پمپ ها، عدم تخلیه استخر به صورت کامل برای صید ماهی و استفاده از روش استوک فوق متراکم ماهی برای پرورش دانست و اذعان داشت: با بهره مندی از این شیوه طول دوره پرورش ماهی کوتاه تر و تبخیر و نفوذ آب کمتر خواهد شد.

سعید دغاغله با بیان اینکه بهره برداران با مشکلات موجود در برداشت آب از رودخانه به علت کاهش شدید دبی رودخانه کارون مواجه هستند اظهار داشت: مهمترین دغدغه آبزی پروران این منطقه حمایت از تامین نهاده ها، فروش آبزیان و بیمه محصولات شیلاتی و پایداری شبکه برق است.

وی ادامه اداد: مشکلات تولید و اقتصادی از سوی بهره بردان مطرح شد و همه این موارد یک زنجیره کاملی است که برای رشد و توسعه صنعت آبزی پروری خوزستان باید با همفکری و همکاری مسئولان محترم در مجلس شورای اسلامی، سازمان شیلات، سازمان آب و برق و اداره کل حفاظت محیط زیست استان نسبت به بازنگری و سیاست گذاری در برخی قوانین تنوع گونه ای و روش های نوین آبزی پروری چاره اندیشی شود.   

۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ۲۰:۰۰
تعداد کلیک: ۸۴

برچسب : شیلات

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده : *
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500